Navigace

Obsah

Jedlá jarní procházka po Vrdech

Bezbariérový vstup na akci

Vstup na akci povolen se zvířaty

Akce je vhodná pro děti

Jedlá jarní procházka po Vrdech 1 Využijte příležitost a přidejte na talíř i jedlý plevel. Že nevíte co se dá sníst a kde to hledat?
Pojďte s námi na jedlou jarní procházku s odbornicí Janou Vlkovou z Kytky k jídlu. Děti vezměte klidně s sebou.

Datum konání: 28. 3. 2023 začátek od 16:00

Místo konání: Knihovna F. V. Lorence Vrdy, Tylova 25, Vrdy, 28571

Typ akce: ostatní

Organizátor: Knihovna F. V. Lorence Vrdy

Poznámka: Zdarma.

Příroda kolem nás nabízí tolik svých pokladů. V časném jaru jsou bylinky navíc plné síly a látek, které nám prospívají. Není nutné utrácet peníze za super potraviny, když je máme nadosah a přirozeně v bio kvalitě.

Jaro je svátek všech kytkožroutů. Období nejlepších salátů, nejrychlejšího růstu, nejzelenějšího lupení i nejbělejších květů na ovocných stromech. Ale pokud si myslíte, že na jaře se servírují jen pampelišky a kopřivy, tak to jste dost vedle.

Kdo je  Jana Vlková a co je projekt Kytky k jídlu?

Jana Vlková se s humorem představuje jako expertka jedlého kvítí a býlí. Vystudovala ekologii na Přírodovědecké fakultě UK a žurnalistiku na Fakultě sociálních věd. Živila se jako překladatelka francouzštiny, ale i jako novinářka v oboru cestování a gastronomie. Vaření a jídlo ve všech podobách je její velkou vášní a stejně tak to platí pro květiny. Dlouholeté zkušenosti z těchto dvou oborů se postupně spojily a nyní Jana své znalosti s radostí předává dál. V roce 2015 vydala Květinovou kuchařku, která sklidila velký úspěch, a kromě toho pořádá i nejrůznější přednášky o jedlých květech, včetně seminářů přímo v přírodě. Nový titul Kytky k jídlu je jen přirozeným vývojem její tvorby a volně navazuje na její první kuchařku.

Obě kuchařky je možné si v naší knihovně půjčit. Její poslední knihou jsou pak Pampelišky k jídu.

Jana Vlková


Vytvořeno: 4. 3. 2023
Poslední aktualizace: 4. 3. 2023 02:26